Zaoceánské plavby

0
119

Plavby lodí Karibikem
Jsou oblíbeným typem dovolené pro Američany i Evropany. Rozsáhlá karibská oblast, tvořená stovkami ostrovů, má příznivé klima po celý rok, nejpříhodnější čas k návštěvě je období evropské zimy. Let z Evropy trvá s jedním přestupem jen několik hodin a tak poznat jen jedno místo této exotické ostrovní říše by bylo opravdu škoda.Okružní plavby vám zprostředkují poznání západní nebo východní části Karibiku během týdenní plavby, při které navštívíte nejméně pět ostrovů.

Plavby lodí Karibikem
Kombinují pobytovou dovolenou s poznáváním prosluněných ostrovů. Výletní lodě nejčastěji připlouvají na Jamajku, antilské ostrovy Dominica, Barbados, Svatá Lucie, Martinique, Guadeloupe, na Tortolu a Kajmanské ostrovy. Při plavbách po západním Karibiku jsou díky mayským památkám atraktivní zastávky v mexickém Cozumelu a honduraském Roatánu. Pro Karibik je ideálním místem vyplutí Miami na Floridě, výletní lodě Costa vyplouvají ale také z francouzského Guadeloupe či z La Romany v Dominikánské republice.

Zázemí luxusní lodě

Váš plovoucí resort vám poskytne dokonalé zázemí – pohodlné ubytování v kajutách mnoha typů, skvělou plnou penzi, báječnou zábavu pro všechny věkové skupiny. Lenošení na horních otevřených palubách s bazény a tobogány si můžete vylepšit lahodným karibským koktejlem. Bezstarostně se vydejte po trase, která vás svými zastávkami nejvíce nadchla.

Výlety

Během plavby lodí Karibikem si vy sami určujete, zda probádáte navštívený ostrov sami či zda si raději na lodi zakoupíte předem připravené výlety. Lodní společnosti věnují výběru výletů velkou pozornost, a tak si na většině ostrovů kromě klasiky v podobě okružní jízdy si můžete užívat adrenalin při plavání s rejnoky či delfíny, procházce v korunách stromů tropického pralesa či na visutých lanovkách zipline. Karibské ostrovy jsou také vyhledávané milovníky surfování a dalších vodních sportů. I začátečníci se mohou ponořit se šnorchlem do teplých vod a nechat se okouzlit pestrobarevným podmořským světem. Neměli byste však ani vynechat exkurzi do palírny zdejšího skvělého bílého rumu, který tvoří základ lahodných karibských koktejlů. Zkrátka nepřijdou ani milovníci památek, obdivovat můžete především koloniální architekturu, křesťanské kostely a katedrály, na trasách západním Karibikem uvidíte slavné monumenty mayské architektury. Možnosti výletů a zábavy jsou nepřeberné, a tak každý si může prožít svůj karibský sen podle svého.

This computer-generated image provided by the Royal Caribbean International cruise line shows its forthcoming ship, Quantum of the Seas. The ship will offer a number of innovative features that are the first-ever for the cruise industry, including The North Star, an observation capsule on a movable arm that will offer a bird?s eye view from 300 feet above the water. The ship is expected to launch in November 2014 and will homeport from Bayonne, N.J. (AP Photo/Royal Caribbean International)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno