Tipy na výlet mezi vinohrady

0
16

Putování krajinou mezi vinohrady lze pojmout různě… Od jednoho sklípku k druhému, napříč vinařskými obcemi a oblastmi s trochou historií.Nejlépe je vzít batoh na záda a vyrazit pěšky, dá se však i autem nebo na kole. Každá doprava má své výhody.

Vyhlídkových rozhleden uprostřed vinohradů je rozhodně více, než by člověk čekal na první pohled. Některé jsou krásné a velmi originální.Podívejme se na nejhezčí vyhlídky.

Rozhledna ve tvaru vinné číše

Nejmladší vyhlídková stavba na vinohradech která patří zároveň k nejmladším vyhlídkám u nás. Stojí na vrchu Radošov (242 m) v podhůří Bílých Karpat ve Strážnické vinařské oblasti, tedy přímo v srdci Moravského Slovácka.

Maják a Dalibor Zaječí

Jen o dva roky mladší je dvojice rozhleden u obce Zaječí na Břeclavsku, jejichž umístění přímo vybízí k realizaci nenáročného okružního výletu. Okruh po zelených a žlutých značkách ze Zaječí do Zaječí dlouhý asi šest kilometrů je vhodný pro pěší nebo terénní kola.

Dřevěná rozhledna Maják na Přítlucké hoře (292 m) má sice tuctový vzhled, ale nabízí vskutku skvělý výhled. Především na blízký vápencový hřeben Pálavy a třpytící se hladinu Novomlýnských nádrží na Dyji. S dalekohledem rozeznáte některé detaily Lednicko-valtického areálu (například Minaret), za příznivé dohlednosti spatříte Alpy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno