Terasy v zahradě

0
274

Jejich funkce je jasná. Cestou do zahrady jimi často PROJDEME. Ale nejde jen o tranzit. Terasa u domu představuje další obytný prostor, který během sezony naplno využíváme.

Stolování s rodinou

Grilování s přáteli, posezení se známými. To je jen část možností, které nabízejí. Ale nejde jen o společenské příležitosti. I ve chvílích, kdy si chceme odpočinout od celého světa, je terasa během sezony to nejkrásnější místo, jaké v celém domě najdeme. Při ranní kávě, při siestě po nedělním obědě, při čaji o páté, při dobré knize v podvečer či při sklence dobrého vínka během teplého letního večera – vždy se můžeme kochat výsledky své práce. Dokonalou pohodu totiž dotváří scenérie rozkvetlé zahrady, která je dílem naších rukou. Může být něco lepšího?

Další rozměr
Máme-li mít ze zahrady radost, bez terasy to opravdu nejde. Jinak bychom do zahrady chodili jen kvůli práci Terasa je možnost, jak si výsledky naší práce vychutnat. Terasa je způsob, jakým ze zahrady další obytnou místnost, a to je přece důvod, proč mnozí z nás bydlí v rodiném domě, proč se mnozí z nás dokonce stěhují z bytu do rodinného domu. Terasa dává zahradě další rozměr a výrazně tak zvyšuje komfort bydlení. S tím souvisí i její umístění. Většinou je delší hranou přistavěná k domu. Přístup z domu by měl být co nejpohodlnější, bez výškových přechodů či schůdků. Přece jen jde o technické dílo a s domem by měla terasa úzce souviset. Je ideální, když je dokonce s domem sladěna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno