Mohou roboti pomoc při recyklaci?

0
37

Nikdo nechce strávit dlouhé hodiny na moři vychytáváním plastů a odpadu z moře. To je důvod proč mnoho operačních systému spoléhá na automatizované systémy při separaci plastových nádob, odpadu a skleněných láhví. Tyto systémy mají však nedokonalé výsledky, takže lidští pracovníci se musí postavit a vynaložit sílu aby chytili to co roboti nezachytí. Odpadové hospodářství v Americe zaměstnává zhruba 3000 lidí, ale má problémy s hledáním pracovníků kteří by pracovali více jak jeden den. To je také důvod proč mnoha společností začal testovat robotické systémy.

Spojené státy
Produkují obrovské objemy odpadu. Stoje proto dokážou zpracovat nepořádek mnohem rychleji než lidé a pracovat 24 hodin denně. Testovací zařízení dokáže zachytit až 3000 „věcí“ za minutu. Tento typ ale však spoléhá na „magnety“ aby zachytily odpad. Některé systémy se orientují podle infračerveného záření. Jejich přesnost je ohrožena vysokou mírou znečištění odpadu.


Na rozdíl od většiny průmyslově vyspělých zemí
Spojené státy převážně přijaly pohodlný jednosměrný recyklační přístup, který umožňuje lidem vhazovat plasty, sklo, kovy a papír do jednoho sběrného koše. Toto pohodlí vede k vysoké míře recyklace a relativně účinnému sběru. Zhoršuje se však také kontaminace: odhady amerického průmyslu naznačují, že 20 až 25 procent předložených položek je nerecyklovatelným odpadem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno