Jak vybrat zahradní skleník?

0
679

Při výběru skleníku se rozhodně vyplatí zaměřit se na kvalitu a neinvestovat do laciných náhražek, které nejsou odolné a spolehlivé. Každý vášnivý zahrádkář už se těší, jak se ještě v průběhu zimy pustí do výsevu, aby měl všechno na jaro dokonale připraveno. A k tomu pochopitelně potřebuje kvalitní skleník, o jehož koupi by ovšem neměla rozhodovat pouze cena.


Skleník vytváří pro pěstování rostlin optimální prostředí, které chrání plodiny i rostliny od nečistot z ovzduší a také velmi často pomáhá snížit výskyt plísňových onemocnění. Pěstitelům, kteří se zaměřili na pěstování zeleniny v biokvalitě, bude skleník významným pomocníkem, jenž pomůže pěstovat nejen zdravé, ale i mnohem chutnější plodiny. 

Na velikosti záleží jak u zahrady, tak u skleníku

Platí jisté nepsané pravidlo, že každý skleník se pěstitelům zdá většinou malý. Pokud zásobujete svými výpěstky celou rodinu a přátele, bude tomu tak zcela určitě. Myslete tedy na to, že většinou se investice do velkého skleníku vyplatí. Zvětšovat skleník dodatečně již není možné. Nemáte-li tedy malou zahrádku a vyčlenili jste si na nákup dostatek finančních prostředků, zvolte raději velký skleník.

Nákupu předchází výběr


Nabídka je dostatečně pestrá, aby si každý mohl vybrat skleník podle svých potřeb. Výrobky se liší nejen cenou, ale i použitým materiálem. Pozor na nízkou výdrž hliníkových skleníků. Mnohem větší životnost mají skleníky vyrobené z žárově pozinkovaného plechu. Životnost těchto skleníků je v řádu desítek let. Jsou to stabilní a pevné skleníky s dobrou odolností vůči povětrnostním vlivům. 

Nabídka skleníkových doplňků

Zákazníci si mohou ke skleníku dokoupit také vytápění, a to plynové nebo elektrické, otvírače oken na automatické bázi, různé regály a poličky, zavlažovací rohože nebo vaničky a také třeba plastové sítě na okurky. 


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno