Jak a kde sehnat nejlevnější letenky?

0
18

Nejčastější otázka na kterou se ptají každou chvilku spousty lidí. Rozhodli jsme se vám proto pomoci v tomto směru a podělit se s vámi o naše tipy na nejlevnější letenky

Nejlevnější letenky jsou mimo svátky, prázdniny a jiné události.

Než-li se vrhneme na celé téma kde najít nejlevnější letenky, řekněme si několik pravidel. Pokud plánujete se vydat na cestu kolem prázdnin nebo o nějaké významné události například Vánoce může se letenka prodražit až o 100%.
Standartní letenky z Evropy do USA a zpět se pohybují kolem prázdnin okolo 15-30 tisíc. Stejnou částku očekávejte i na druhou stranu země.

Jak na levné letenky po celé Evropě?

Procestovat Evropu křížem krážem se dá i za pár korun, pokud víte kde máte hledat, a vystihnete tu správnou dobu na koupě letenky. V případě dopravy po Evropě je zbytečné se dopravovat do sousedních států kvůli letence která je levnější o pár korun.
V drtivé většině platí, že nejlevnější letenky po Evropě zakoupíte s nízkonákladovými aerolinkami. Kam lze letět přímým letem z České republiky na palubách těchto společností, naleznete na naší přehledné letové mapě, kterou jsme speciálně připravili pro naše čtenáře.


Krok za krokem jak dosáhnout levnější letenky

  • Zjistěte si jaké aerolinky létají nejčastěji do vaší destinace
  • Najděte si stránky Aerolinek a zadejte termín vaší cesty+destinaci
  • Porovnejte ceny s více Aerolinkami, je možné že některé budou mnohem levnější ba naopak dražší
  • Rezervujte letenku alespoň 1-3 měsíce dopředu

V naší redakci jsme si oblíbili tuzemské projekty airixo.com a azair.cz. Další zdařilé projekty vyhledávající nejen letenky low-cost dopravců jsou skyscanner.cz, rome2rio.com či trochu oldschoolová desktopová aplikace azuon.com.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno