Dá se lehce hacknout e-skútr?

0
65

Protože jsem byl v San Franciscu
Byl jsem vystaven řadě nešťastných experimentů prováděných technologickými společnostmi s krátkou životností. Nejaktuálnější zahrnuje app-kontrolované elektronické skútry. S malým předstihem, několik společností přikrýval města v oblasti San Francisco s bohatě značkovými e-skútry. Každý, kdo má správnou aplikaci, by mohl jezdit v jednom městě a pak jej někam „správně“ zaparkovat. Bohužel, správně zaparkovaný skútr z většiny neuvidíte.

Odpadky z odpadkových koloběžek jsou neočekávaným vedlejším efektem myšlenky, že obchodníci a futuristé nazývají „chytré město“, kosmopolitní utopii zakotvenou v ekologické energetické síti, která je nasycena vysokorychlostním internetem a vymoženostmi, jako jsou elektronické koloběžky na každém rohu nebo autonomních vozech, které vám přinesou odběr. Pojem – dobrý, jistě – je to, že můžeme použít software, aby naše města byla energeticky účinnější a uživatelsky přívětivější.

Je tu jen jeden malý háček
Pokud je vše plné dálkově ovládané z přístupných dat, tak se objeví nový druh pouliční kriminality. Přemýšlejme o těch e-koloběžkách znovu. Když používám aplikaci, abych získal ten skútr, posílám společnosti spoustu informací, které ji pronajímají. Samozřejmě je tu moje kreditní karta a e-mail, ale důležitější jsou údaje o tom, kam jdu. Tyto informace jsou pro zloděje velmi zajímavé. K tomu, zloděj vloží trochu škodlivý kód do reklamy. Když na reklamu kliknu, začnou mě sledovat. Vynásobte to tisíci, a zloděj může zjistit, řekněme, kdo tráví čas na fantastických soukromých klubech nebo vládních agenturách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno