Čínská medicína 1.

0
54

Důvěřujete bylinkám a nevadí vám změna stravovací návyky, nebojíte se vyzkoušet akupunkturu nebo pohybovou terapii? Poznejte ověřené metody starověké Číny.

Hlavní léčebné metody Čínské medicíny

Fytoterapie – Bylinné přípravky ve formě čajů, tabletek nebo rozpustných granulí.
Akupunktura – terapie stimulace akupunkturních bodů a drah jehličkami, moxováním, semínky, laserem a podobnými pomůckami.
Masážetuina nebo guasha ovlivňují čchi v meridiánech masážními technikami.
Cvičeníqigongtaijibagua zkrátka pohyb, který zvládnete dle aktuální kondice.

Počátky čínské medicíny se stejně jako celé čínské dějiny a tradice ztrácejí v dávných mýtických dobách, kdy vládli legendární císaři. Tito císaři přinesli lidem veškeré poznání, a jsou tedy považováni i za zakladatele medicíny. První z nich, Fu-si, jemuž jsou podle tradiční chronologie připisována léta vlády 2852–2737 př. n. l., zavedl dle mýtů užívání akupunktury. Další z císařů Šen-nung (vládl 2737–2697 př. n. l.) představuje zakladatele farmakologie; sám prý ochutnal stovky bylin a určil jejich léčebné vlastnosti. Posledním z legendárních císařů byl Chuang-ti, Žlutý císař, považovaný za autora základního díla čínské medicíny zvaného Chuang-ti nej-ťing (Vnitřní kniha Žlutého císaře). Z pozdějšího období známe řadu vynikajících lékařů a mnoho dalších spisů, které dodnes patří mezi základy tradiční čínské medicíny.

Použitelná:

  • při léčbě akutních, bolestivých a pooperačních stavů končetin, kloubů a páteře
  • při prevenci a léčbě akutních i vleklých bolestí hlavy a migrén
  • při náhlých stavech jako je astmatický záchvat, nachlazení
  • při prevenci a léčbě chorob trávicího ústrojí, žláz s vnitřní sekrecí
  • ke stimulaci IVF, při přípravě těla ženy k porodu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno